• 4922*
טלפוןלניווט Waze

שיקום פציעות ספורט

שיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט המלוות במעגל של כאב מתמשך, לא חייבות בהכרח להפוך למציאות שאין לה מוצא


הטיפולים ההידרותרפיים נמצאו כמועילים ביותר לפציעות ספורט, במיוחד בשל תכונות המים והשפעתן החיובית על הגוף. ההשלכה של פציעת ספורט המלווה בכאב כרוני היא רחבה, כיוון שמעבר לפציעה עצמה ומעבר לכאב, איכות חייהם של הספורטאים נפגעת בגלל מוגבלות התנועה שלהם. לעיתים הם נדרשים להימנע מפעילות גופנית שהיתה עבורם חלק משגרת החיים למשך חודשים רבים, ולעיתים הם אינם יכולים לחזור לעיסוק הספורט שהיו רגילים אליו בגלל מגבלות כאב וחולשה. לרוב המענה הראשוני לפציעות הוא תרופות מרשם, אשר מקלות על הכאב, אך לא נותנות מענה לתהליך השיקומי. זו הסיבה שספורטאים רבים פונים לפתרון האלטרנטיבי של טיפול הידרותרפי.


הקשר שבין הטיפול ההידרותרפי ובין פציעות ספורט

סביבת המים היא מענה של טיפול אופטימלי לאנשים שחוו פציעת ספורט. המים מפחיתים את הכאב שמלווה את האיזור הפצוע  , הם משפרים את היכולת הנשימתית, מסייעים בהגדלת טווחי התנועה, מאפשרים אימון לחיזוק שריר ובניית מסת עצם בצורה שמתאפשרת רק במים. בזכות  כל אלו מתקצר תהליך השיקום והחזרה לחיי שגרה.


עולם המים והטיפול לשיקום מפציעות ספורט

הטיפול בבריכה הידרותרפית אשר מווסתת לחום של 34 מעלות צלזיוס, הוכיח במידה רבה את יעילותו בפציעות אלו.

֎ הכניסה למים, להם אפקט מרגיע, משפיעה מיד על טונוס השרירים ותורמת ליכולתו של המטופל להירגע, לשתף פעולה ולבצע פעולות עם פחות כאב.

֎ המים משמשים כאמצעי טיפולי בזכות ההתנגדות שהם יוצרים בזמן תנועה. עבודה כנגד התנגדות בקצב מתאים, מעודדת במקביל לחיזוק  השרירים גם עבודה של סיבולת לב-ריאה. כאשר התרגול נעשה בסביבה שבה תחושת הכאב יורדת , ניתן להגיע לרמות אימון גבוהות ואינטנסיביות יותר.

֎ המים מאפשרים טווחי תנועה רחבים יותר מאשר טווח התנועה שמתאפשר מחוץ להם. הקלות שבה מצליח הספורטאי להניע את גופו במים והכאב המופחת, מאפשרים לו לתרגל  טווחי תנועה גדולים מאלו המתאפשרים ביבשה ובכך מתקצר תהליך השיקום.

֎ לטמפרטורת המים יש אפקט משקם לפציעות ספורט - אומנם ידועה התרומה שיש למים קרים בהרגעה ובהפחתת הנפיחות, אך לצד זה, למים החמימים יש אפקט המסייע להרפיה ולהזרמת הדם, שני אלמנטים שידועים בחשיבותם השיקומית.

֎ המים מפחיתים את הלחץ מהמפרקים ומהשרירים, ובכך מאפשרים טיפול ותרגול ברמות גבוהות ובמקביל, מקדמים את תהליך הריפוי בכאבים כרוניים.


בריכה אחת ומענה רחב לפציעות ספורט

הבריכה ההידרותרפית היא המרחב הטיפולי האידיאלי לבעיות של פציעות ספורט שונות ביניהן: בעיות גפיים תחתונות (קרסול, ברך,ירך), קרעים ברצועות/מניסקוס, שיקום לאחר החלמה מניתוחים אורתופדיים כמו ארטרוסקופיות והחלפת מפרק, שיקום לאחר שבר או נקע, בעיות כתפיים כמו פריקת כתף חוזרת, דלקות וקרעים בגידים, ניתוחים, בעיות גב שונות  וכו'.


צרו איתנו קשר לפרטים נוספים >

מטופל אוחז במצוף בבריכה בליווי מדריכה הידרותרפית - שיקום פציעות ספורט - גולדיין קר
הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר