• 4922*
טלפוןלניווט Waze

שיקום אונקולוגי במכון של Golden Care

שיקום אונקולוגי


חזרה לשגרה

תהליך ההתמודדות עם מחלת הסרטן ועם תופעות הלוואי דורש גיוס עצום של משאבים, גופניים ונפשיים, על מנת להתגבר עליה. כאשר ההשלכות לכך מופיעות רק לאחר שהמדדים הפיזיים מעידים על החלמה.
המרכז הרפואי Golden Care ממוקם במבנה של בית חולים שיקומי, ומספק למטופלים מעטפת שיקום נרחבת בסיום סדרת הטיפולים, במטרה לאפשר חזרה מהירה לשגרת החיים, למעגלים החברתיים והתעסוקתיים, ולנהל חיים עצמאיים.
מעטפת הטיפולים השיקומיים מתבססת על הסתכלות כוללנית על צורכי המטופל, במקביל להתייעצות מקצועית נרחבת של צוות המטפלים, ונעשית בעזרת קשת רחבה של אפשרויות טיפול העומדות לרשותנו במרכז הרפואי.
הטיפול השיקומי נועד לחזק את היכולות הקיימות של המטופל לטובת פיצוי על תפקודים שנפגעו בעקבות ההתמודדות עם המחלה.

שיקום נוירו-אונקולוגי
מיועד לאנשים שמערכת העצבים שלהם נפגעה כתוצאה ממחלת הסרטן או מהטיפול בה. לאחר בדיקה נוירולוגית תותאם תוכנית טיפולים ששמה דגש על:

  • טיפולים אורתופדיים ליציבה ,לשיווי משקל ולהרחבת תנועתיות, שמתבצעים בעזרת שילוב טיפולי פיזיותרפיה וטיפולים בבריכה הידרותרפית. (קישור לעמוד 'אודות המכון ההידרותרפי')
  • ריפוי בעיסוק לטיפול בקשיים קוגניטיביים, כמו בעיות זיכרון וקשב; ולטיפול בקשיים בתפקוד היום-יומי, כמו פעולות ההתלבשות, תפקוד במטבח, בשירותים ובמקלחת.
  • קלינאי תקשורת לטיפול בקשיי שפה, בדיבור ובבעיות בליעה.
  • טיפולים נוירו-פיזיולוגיים לטיפול בפגיעה תחושתיות, חולשת שריר ובעיות בטונוס ובבקרה על השריר. 
  • מרפאת סוגרים לטיפול בעיות בתפקוד הסוגרים. 

שיקום מנטלי

מערך הטיפולים נוגע לאספקטים מנטליים שונים הנובעים מעצם ההתמודדות עם המחלה, ובמרכזן חרדות. במרכז Golden Care הוקם צוות מקצועי המסייע למחלימים להתמודד עם המצוקות שמתעוררות. הצוות כולל את מיטב אנשי המקצוע, שהוכשרו לתת מענה ממוקד לטיפול נפשי לאנשים שהתמודדו עם מחלת הסרטן. הצוות כולל פסיכולוגים ועובדים סוציאליים.

הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר