• 4922*
טלפוןלניווט Waze

טיפול בכאבים כרוניים, יציבה ושיווי משקל

טיפול בכאבים כרוניים ושיווי משקל

המים ידועים כבר אלפי שנים כבעלי תכונות של ריפוי: עצם ההימצאות בסביבת מים תורמת לתחושת רוגע והרפיה ובכך מפחיתה באופן טבעי את טונוס השרירים, עוד לפני שבכלל נעשתה פעולת טיפול כלשהי. הטיפול ההידרותרפי מסייע באופן ניכר בהפחתת כאב ובכך מאפשר טיפול יעיל יותר במצבים של אנשים הסובלים מכאבים אקוטיים וכרוניים, כמו בעיות פרקים, גב, פיברומיאלגיה, כמו גם  אנשים שזקוקים לשיקום לאחר ניתוחים.

כיצד תורמת סביבת המים לתהליך הטיפולי בכאבים כרוניים?

הטיפול בבריכה טיפולית נעשה בטמפרטורה מתאימה של 34 מעלות צלזיוס, ומשלב מגע תנועה וחום , יחד הם  משפיעים בצורה מיטבית על יכולות הגוף להיענות ולקבל את הטיפול. דבר שלעיתים בלתי אפשרי בסביבה הטבעית על הקרקע, כיוון שבסביבה הטבעית הכאב נמצא במוקד, וממקום של כאב קשה לבצע תנועה. לעומת זאת במים תחושת הכאב מופחתת באופן טבעי, דבר המאפשר למטופל להכיל את הטיפול, להניע את האיבר הכואב, ולהחיש את פעולת הריפוי.

המים יוצרים התנגדות טבעית לתנועה, ומסייעים לתרגול ולחיזוק השרירים תוך הגדלת טווחי התנועה. תכונת הציפה של המים, שהפוכה מכוח הכבידה, הופכת את התנועה בהם לקלה יותר, מפחיתה לחץ מהמפרקים ומהשרירים, ובכך מקדמת את תהליך הריפוי בכאבים כרוניים.

ככל שטובלים במים עמוקים יותר, כך גדלה השפעת הלחץ ההידרוסטטי על הגוף. נוצרת תחושה של לחץ מתון על הריאות, שמחייב עבודה נשימתית חזקה יותר ובכך לשפר את יכולת הנשימה בבריכה וגם מחוצה לה.

במהלך טיפולי ההידרותרפיה במקביל לשיפור ביכולת התפקוד והתנועה עובדים גם על שיפור יכולת לב-ריאה דבר שלא תמיד מתאפשר ביבשה. כך מקדמים את תהליך הריפוי במספר מישורים בו זמנית.

מרכז הידרותראפיה
הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר