• 4922*
טלפוןלניווט Waze

חוגי שחיה לילדים ברחובות נס ציונה והסביבה

חוגי שחיה ופעילות לילדים במים

חוגי שחיה ופעילות לילדים במים - הדרך הטובה ביותר ללימוד שחייה עבור ילדים

כהורים אנו שואפים ללמד את ילדינו את מיומנות השחייה והרצון שלנו בהחלט מובן - אין ילד שלא יירתם בצורה מאוד משמעותית מהאפשרות לשהות במים באופן עצמאי, בין אם בבריכה ובין אם בים ללא חשש, ומרכישת היכולת לשחות ולהשתעשע בתוך המים בקלילות ובהנאה.
בנוסף, שחייה היא גם פעילות גופנית מומלצת ביותר, במיוחד בעבור ילדים צעירים עם קצב התפתחותי מהיר ביותר, והיא גם מווה בסיס לאינטראקציות חברתיות מגוונות: הרי בילוי בבריכה הוא אופציה פופולארית ומאוד אהובה בקרב הילדים. מצד שני, לפעמים דווקא לחץ רב מדי עלול להוביל לתוצאה ההפוכה ולפתח אצל הילד או הילדה התנגדות לשחייה ואפילו פחד ממים. לפיכך, חשוב מאוד להקדיש תשומת לב ומחשבה למציאת הדרך הטובה ביותר ללמד את הילדים לשחות. לאור הנ"ל, ההמלצה היא למצוא את המסגרת המכילה, המקצועית והנכונה עבור ילדכם. ישנם מספר חוגים ברחובות אשר משלבים ומיישמים את רכישת המיומנות אך לא רק, ועל זה בדיוק נפרט בהמשך.

חוגים לילדים ברחובות המלמדים שחייה - נחוץ או לא?

הורים רבים מאמינים כי הם, בכוחות בעצמם, יכולים ללמד את הילדים לשחות, אבל בפועל אין תחליף ללימוד שחייה ע״י מדריך שחייה מוסמך בחוגים לילדים ברחובות אשר מעביר שיעורי שחייה. למעשה, לעיתים לימוד שחייה על ידי ההורים עלול אפילו להזיק. ההורים אמנם יודעים לשחות אולם הם עלולים להטמיע אצל הילדים תנועות לא נכונות והרגלים שגויים, שאחר כך יהיה קשה לשנות.

יחד עם זאת, גם להורים ישנו תפקיד משמעותי שמבטיח לימוד שחייה אפקטיבי - ליצור אצל ילדיהם אהבה למים, רצון ללמוד ולהתפתח באופן כללי ולהפוך את ההשתתפות בחוג השחייה לחוויה מהנה כמו גם זמן איכות משותף בדרך לבריכה ואחרי כל שיעור. במסגרת החוגים לילדים ברחובות תוכלו למצוא גם חוגי שחייה המועברים על ידי מדריכים מנוסים ומקצועיים והידרותרפיסטים אשר מעבירים פעילות מים לילדים בצורה מהנה והכי חשוב – עושים זאת תוך חיזוק הביטחון העצמי והעצמת הילדים.

מהי הידרותרפיה?

הידרותרפיה היא שם כולל לטיפולי פיזיותרפיה הנערכים בבריכות עם מים חמים ומרגיעים ומטרתם העיקרית היא שיפור התפקוד היומיומי. כשמדברים על פיזיותרפיה לילדים שימת הלב היא על העובדה שכל טיפול מייצר אתגר אבל מונע תסכול מן הנפשות הרכות. יחד עם זאת, מאפשר להם לשדרג יכולות באמצעות משחק בדרך כיפית במיוחד ובנוסף לתועלת הפיזית והתפקודית משפר גם את הביטחון העצמי ומעודד את הילדים לנסות אתגרים חדשים. חוסר המשקל של המים מאפשר לילדים לחזק את השרירים ללא נשיאת משקל הגוף תוך כדי הנאה מרובה והשתובבות במים, כבמקביל הם רוכשים את מיומנויות השחייה, משפרים את היציבות ומסגלים לעצמם עצמאות במים - הכל תוך כדי בילוי, משחק ושעשוע. במסגרת לימודי שחייה על ידי מדריך הידרותרפיסטי מוסמך בחוגים לילדים ברחובות, מופעל לחץ נמוך על גופו של הילד ועל כן הילדים נהנים מטווח תנועה רחב במיוחד ויכולים לבצע פעולות שביבשה אינם תמיד מסוגלים לבצע. בדרך הזו, מתחזק ביטחונם העצמי של הילדים והאפקטיביות של ההליך הלימודי גוברת.

פעילות מים לילדים

במרחב המים פשוט וקל יותר לילדים לשתף פעולה ולהתמסר לפעילות של לימוד שחייה במספר סגנונות, ודרך הלימוד משפרים מיומנויות חשובות כמו חיזוק חגורת הכתפיים ושיפור הקואורדינציה. לטיפולי המים במסגרת בריכות טיפוליות וחוגים לילדים ברחובות ישנם יתרונות נוספים, הנוגעים לפן הרגשי של המטופלים: למים יכולות מופלאה להשרות רגיעה ונינוחות על השוהים בהם. זוהי גם הסיבה שטיפולי מים שונים מתאימים גם לטיפולים המחייבים חיזוק רגשי, בניית ביטחון ושחרור ממתחים וחרדות שונות.
המדריכים במרכז החוגים ברחובות הם הידרותרפיסטים בעלי הסמכה ללימוד שחייה, ומתמחים בהקניית יסודות נכונים לשחייה. מתוך ניסיונם הרב כמטפלים בתחום התפתחות הילד ובכלל, הם מסוגלים לתת מענה גם בהתמודדות הילד עם פחדים וביטחון עצמי נמוך.

פעילות במים עם התבגרות הילדים

ההידרותרפיה מספקת בסיס איתן לטיפול אפקטיבי במצוקות שונות: פיזיות, תפקודיות ורגשיות, מצוקות אשר מונעות מילדים להתפתח באופן מיטבי ופוגעות באיכות חייהם. השיפור מורגש כאמור בכל המישורים הרלוונטיים, וכשעל בסיס איכותי זה מוסיפים את הפיזיותרפיה, שמצליחה לחזק שרירים באופן יעיל, לשפר את הסיבולת והיציבה ולשדרג את רמות התפקוד של מערכות חיוניות שונות, התוצאה היא סינרגיה רבת עוצמה.

כשהילדים מתבגרים מעט ומתחילים לבית הספר, צפים לרוב הקשיים הפיזו-מוטוריים כשנדרשת ישיבה ממושכת ליד שולחן הכתיבה, כשנדרשת כתיבה שמבוססת על חגורת כתפיים חזקה וכשפעולות למידה, כמו העתקה מהלוח, דורשות מיומנות של קואורדינציה. סביבת המים מעודדת ילדים לשתף פעולה בזכות יתרונות המים הרבים: המים מחזקים את החוויה ומצמצמים את תחושת העבודה המאומצת שנדרשת לחיזוק השרירים - טווחי התנועה גדולים יותר, הציפה במים ושיווי המשקל מחזקים את תחושת ההנאה, והאפשרויות לפעול במרחב המים בצלילה, בשחייה ובקפיצה מוסיפים גם הם לחוויה.

חוגים לילדים ברחובות לשחייה ולאימון עם מדריכים הידרותרפיסטים מסייעים מאוד לעולים לכיתה א׳ ובכללי לילדים במסגרת החינוך הפורמלי. שחיה טיפולית מסייעת בחיזוק חגורת כתפיים, מסורבלות, פיתוח מוטוריקה גסה ועדינה, טיפול בקושי בוויסות חושי, וגם משפרת ומפחיתה היפר-אקטיביות, אימפולסיביות והפרעות קשב. כחלק מהטיפול הרגשי ניתן דגש גם על העלאת ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הבאה לידי ביטוי וחווית הצלחה.

חוג שחיה לילדיםן ברחובות

בנוסף ש לנו את השירותים הבאים:

  • חוגים לילדים ברחובות
  • חוג שחיה לילדים ברחובות
  • לימודי שחיה ברחובות
הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר